tel. 695-695-796    e-mail: klima@climaast.com.pl

Wentylacyjne centrale dachowe

 

  • Centrale dachowe bezkanałowe grzewczo-wentylacyjne KRONOS przeznaczone są do wentylacji, ogrzewania i chłodzenia wszelkiego rodzaju budynków wielkogabarytowych, a w szczególności wszelkiego rodzaju hal produkcyjnych, obiektów wystawienniczych, handlowych i magazynowych.
  • Centrale KRONOS przewidziane są do stosowania w budynkach parterowych bądź w pomieszczeniach zlokalizowanych na ostatnim piętrze budynków wielopiętrowych.
  • Centrala KRONOS składa się z jednostki zewnętrznej montowanej na dachu obiektu oraz jednostki wewnętrznej, umieszczonej pod stropem wentylowanego pomieszczenia. Najistotniejszą zaletą central bezkanałowych jest wykorzystanie bezpośredniego nawiewu powietrza do pomieszczenia za pomocą nawiewnika wirowego dalekiego zasięgu, co eliminuje konieczność stosowania kanałów wentylacyjnych rozprowadzających powietrze w pomieszczeniu oraz przeznaczenia powierzchni pod maszynownię wentylacyjną.
  • Opcjonalnie centrale KRONOS mogą zostać wyposażone w sekcje odzysku ciepła za pomocą wymiennika krzyżowego bądź recyrkulacji. Na życzenie klienta urządzenia mogą być wykonane w wersji przeznaczonej do pracy w środowisku agresywnym (np. oczyszczalnie ścieków), w wersji wyciszonej, a także w kolorystyce zgodnej z założeniami architektonicznymi budynku.

Dane techniczne Jednostka DRX-1 DRX-2
Nominalna wydajność powietrza        m3/h       5000           8000
Zasięg strugi nawiewnika        m       4 - 9          5 - 12
Minimalna odlegośc miedzy nawiewnikami        m         9           14
Minimalna odlegość nawiewnika od sciany        m         5            8
Obsługiwana powierzchnia  min
                                            max
     m x m
  9 x 9
18 x 18
  12 x 12
   22 x 22
Napięcie zasilania silników wentylatorów         V 3x400 3x400
Moc znamionowa silnika        W 3,0+2,2 2x3,0
Nominalna moc nagrzewnicy dla parametrów:
woda 90/70 C , powietrze +5/35C
      kW 55 80
Spadek cisnienia wody w nagrzewnicy       KPA 10 15

Centrale dachowe bezkanałowe KRONOS katalog PDF więcej...