tel. 695-695-796    e-mail: klima@climaast.com.pl

klimatyzacja scienna

 

Klimatyzatory naścienne to najprostsze urządzenia klimatyzacji.

Trzeba pamiętać o tym że tego typu klimatyzacja pełni funkcję przede wszystkim stabilizacji temperatury w pomieszczeniu, nie ma możliwości pełnej obróbki powietrza w zakresie mieszania np. nawiewu,z powietrzem zewnętrznym czy pełnej filtracji w zakresie zanieczyszczeń czy też alergenów.

 

Ten typ klimatyzacji ma szerokie zastosowanie od prostych instalacji w domach mieszkalnych ,
po zastosowania w pełni komercyjne. 

Oferta producentów tego typu klimatyzatorów jest bardzo rozległa i można wybierać stawiając na urządzenia z podstawowymi funkcjami (najtańsze produkcji chińskiej) lub też zainstalować  klimatyzator technologicznie zaawansowany np. FUJI ELEKTRIC produkowany w Japoni) 

Instalacja klimatyzatora naściennego polega na zamontowaniu na ścianie nawiewnika z wymiennikiem ciepła , oraz na zewnątrz budynku jednostki zewnętrznej agregatu skraplającego , oba elementy współpracują za pomocą ciągu rur miedzianych.

Prosty montaż takiego urządzenia trwa zwykle nie dłużej jak 1-2 dni , podczas montażu trzeba liczyć się z niedogodnościami jak przy typowym remoncie , związane jest to z potrzebą wykonania odpowiednich przewiertów , właściwego ułożenia instalacji w budynku oraz podłączenia instalacji elektrycznej.

Przykład montażu
klimatyzacja ściennaPreferowani przez nas producenci urządzeń klimatyzacyjnych:

DAIKIN AIR CONDITIONS
FUJI ELEKTRIC
HAIER
SAMSUNG